Jautājums par COVID-19

Jautājums par COVID-19

Daudzi ir noraizējušies par to, no kurienes nāk šie jaunie celmi un vai tie vispār pastāv? Par šo tēmu ir daži lieli pētījumi, šeit (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4516275/) ir viens no tiem. "Vai dažas vakcīnas varētu stimulēt virulentu patogēnu attīstību?

Ir vispārpieņemts, ka dabiskā atlase noņem ļoti nāvējošus patogēnus, ja saimnieka nāve ievērojami samazina pārnešanu. Vakcīnas, kas uztur saimnieku dzīvu, bet joprojām pārnēsā patogēnu, var ļaut populācijā cirkulēt ļoti virulentiem celmiem. Imunitāte, ko izraisa tieša vakcinācija vai mātes vakcinācija, pagarina saimnieka izdzīvošanu, bet nenovērš infekciju, vīrusu replikāciju vai pārnešanu, tādējādi pagarinot celmu infekcijas periodu, kas citādi būtu pārāk nāvējošs, lai izdzīvotu. Dati liecina, ka vakcīnas, kas nesatur slimības un kas netraucē vīrusa pārnešanu, var radīt apstākļus, kas veicina patogēna celmu parādīšanos, kas nevakcinētiem saimniekiem izraisa smagāku slimību. Pastāv teorētiska hipotēze, ka daži vakcīnu veidi var stimulēt virulentāku (“karstu”) patogēnu attīstību.

Šī ideja izriet no idejas, ka dabiskā atlase noņem patogēnu celmus, kas ir tik “karsti”, ka nogalina savus saimniekus un līdz ar to arī paši sevi. Vakcīnas, kas ļauj saimniekiem izdzīvot, bet neaptur patogēna izplatīšanos, samazina šo selekciju, ļaujot attīstīties karstākiem patogēniem. Šo vakcīnas veidu bieži sauc par "noplūdes" vakcīnu. Ja vakcīnas novērš transmisiju, tāpat kā gandrīz visām cilvēkiem izmantotajām vakcīnām, šāda veida evolūcija uz paaugstinātu virulenci tiek bloķēta.

Bet, kad vakcīnas noplūst, ļaujot vismaz daļēji pārnēsāt patogēnu, tās var radīt vides apstākļus, kas ļaus parādīties un izdzīvot jauniem celmiem. " Mēs saprotam, ka Nobela prēmijas laureāts profesors Luks Montagnjē teica, ka tieši vakcīna rada jaunas iespējas. Intervijā (svītrots no visām Big Tech platformām) viņš apgalvoja, ka šī iemesla dēļ, ieskaitot masveida vakcinācijas programmu, tā ir "milzīga medicīniska kļūda".